PODCZAS KUPOWANIA HERBATY CEJLOŃSKIEJ
R óżnorodność herbat Cejlońskich dostępnych na eksport jest ogromna - czarna herbata, zielona herbata, herbata organiczna, instant, aromatyzowana i mrożona etc.
Są one eksportowane w paczkach lub torebkach o różnych rozmiarach w zależności od potrzeb konsumentów. Standard pakowania herbat na Sri Lance jest bardzo wyrafinowany i herbata dostępna jest w opakowaniach od aluminowych, poprzez pudełka tekturowe, trzcinowe, drewniane, opakowania porcelanowe, torebki z materiału, szklane słoje i metalowe puszki etc.

Aby określić jakość i smak herbaty musi byś ona poddana degustacji, próbka po próbce, po zaparzeniu zgodnym z jego regułami. Jest to dokonywane przez wysoce wyspecjalizowanych, profesjonalnych degustatorów, oceniających smak, aromat, kolor, wyrazistość, właściwości naparu oraz inne cechy, co stanowi wskazówkę dla kupców i ludzi zajmujących się produkcją mieszanek. Proces degustacji ma miejsce przed kupnem i sprzedażą na aukcji, a także na krótko przed tym jak mieszanki są pakowane z przeznaczeniem do konsumpcji.
Nadal preferowaną nazwą pojawiającą się na opakowaniach herbaty jest nazwa "CEYLON TEA". Herbata Cejlońska pakowana na Sri Lance gwarantuje, że zawiera w 100% czystą herbatę Cejlońską. Marki herbaty Cejlońskiej pakowane na Sri Lance i identyfikowane z symbolem lwa gwarantują nie tylko pochodzenie produktu ale także jego wyśmienitą jakość. Lion Logo (symbol lwa) herbaty Cejlońskiej, które jest własnością Sri Lanka Tea Board, zostało zarejestrowane w więcej niż 75 krajach wliczając Polskę. Używanie Lion Logo na opakowaniach herbaty uwarunkowane jest następującymi kryteriami:
  1. Logo może być umieszczane tylko na opakowaniach zawierających 100% czystą herbatę Cejlońską.
  2. Dana marka powinna być pakowana oryginalnie na Sri Lance.
  3. Marki używające Lion Logo musza odpowiadać standardom jakości wytyczonym przez Sri Lanka Tea Board
Gdy następnym razem będziesz kupować herbatę, poszukaj na opakowaniu Lion Logo (symbolu lwa), które jest gwarancją jakości prawdziwej Cejlońskiej herbaty.