SRI LANKA - PERŁA OCEANU INDYJSKIEGO
Herbata Cejlońska pochodzi z Republiki Sri Lanki, znanej wcześniej jako Cejlon, zielonej, pełnej rozkoszy, słonecznej wyspy tropikalnej, tylko 4 stopnie na północ od równika
i 35 km od południowo wschodniego końca Indii. Jest to wyspa umiarkowanego rozmiaru 65,610 km; wznoszaca się na wysokość ok. 2400 metrów nad poziomem morza i obdarzona przez naturę szerokim wachlarzem najprzeróżniejszych klimatów i scenerii. Jej strategiczne położenie na szlakach handlowych wiodących z Europy do Azji przyciągało podróżnych z całego świata jeszcze za czasów przed Chrystusem. Marco Polo, Iban Batuta czy Robert Knox to tylko niektórzy z wczesnych gości na Sri Lance.
W roku 247 B.C. Arhat Mahinda, syn Indyjskiego imperatora, zaszczepił Buddyzm na Sri Lance. Wydarzenie to było początkiem antycznego okresu wyspy. Wspaniałe szczątki archeologiczne są świadectwem religijnych i kulturowych osiagnięć tamtych czasów. Ze wszystkich godnych zapamiętania atrakcji turystycznych Sri Lanki żadna nie może się równać z Sigiriya, fascynującą " Podniebną Fortecą" zbudowaną przez króla Kasyapę 15 wieków temu. Ten masywny monolit z czerwanej skały wznosi się na wysokość 600 stóp w niebo, ponad otaczającą go dżunglę. Obecnie Sigiriya i Lion Rock (Skała Lwa) zostały zaliczone w poczet światowego dziedzictwa przez UNESCO. Wybierz się na wycieczkę na Sri Lankę 'Olśniewający Kraj Lwa'. Kiedy wyspa dokonała ostatecznego przekształcenia od momentu odzyskania niepodległości w 1948 r. do stania się niepodległym państwem w Brytyjskiej Współnocie Narodów w roku 1972, tradycyjna nazwa Sri Lanka została wybrana joko oficjalna nazwa państwa.
Lankijczycy są dumni ze swojego wyróżniającego się dziedzictwa kulturowego, mającego swój początek w wysoko rozwiniętej cywilizacji, która rozkwitła ponad dwa tysiące pięć lat temu. Dziś Sri Lanka jest szybko rozwijającym się, wielonarodowościowym, wielojęzycznym państwem ok. 19 milionów ludzi. Produkty herbaciane eksportowane są ze Sri Lanki nadal pod niezmienioną nazwą CEYLON TEA.